Smurtas artimoje aplinkoje: atpažinimas, pagalba ir prevencija

Smurtas artimoje aplinkoje: atpažinimas, pagalba ir prevencija

Bemaž kas ketvirta moteris Lietuvoje teigia patyrusi fizinį, seksualinį ar psichologinį smurtą. Tokie Europos Sąjungos (toliau – ES) mastu atlikto ES pagrindinių teisių agentūros (FRA) tyrimo duomenys paskatino susirūpinti, kad smurtas artimoje aplinkoje gali būti prilyginamas smurtui lyties pagrindu, nes neproporcingai dažnai jo aukomis tampa moterys.

 

Kriminologai dr. Ilona Michailovič, dr. Svetlana Justickaja, dr. Rūta Vaičiūnienė, Vaidas Kalpokas ir Evaldas Visockas atliko tyrimą apie smurto artimoje aplinkoje atpažinimą, pagalbą ir prevenciją.

 

Tyrimo metu aštuoniose skirtingose Lietuvos apskrityse atlikti 45 pusiau struktūruoti interviu ir 3 fokusuotos grupinės diskusijos. Jose dalyvavo suinteresuotų institucijų, reaguojančių ir teikiančių pagalbą smurto artimoje aplinkoje atvejais, atstovai: policijos pareigūnai, specializuotos pagalbos centrų ir savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, prokurorai, teisėjai, probacijos pareigūnai ir kitų suinteresuotų institucijų darbuotojai.

 

Mokslo studija „Veiksmingo policijos ir kitų suinteresuotų institucijų bendradarbiavimo link: smurto artimoje aplinkoje atpažinimo, pagalbos ir prevencijos modelis“ skelbiama čia: http://teise.org/wp-content/uploads/2019/09/POSIB.pdf

Skelbti komentarą