Įvyko pirmasis kriminologijos festivalis DEMISTIFY

Įvyko pirmasis kriminologijos festivalis DEMISTIFY

Mėnesienoje nuimamo derliaus garsai ir audringų diskusijų aidai – tai pro šalį keliaujantis smalsuolis būtų išgirdęs vėlų besibaigiančios vasaros savaitgalį Šilėnuose. Būtent čia, Kalvarijos savivaldybėje, įvyko pirmasis kriminologijos festivalis DEMISTIFY.

 

Siaubo pasakos prie laužo, joga, karatė, piešimo pamokos, atminties žaidimai – tik dalis veiklų, į kurias įsitraukė bemaž šimtas festivalio dalyvių.

 

„Drąsios idėjos suorganizuoti pirmąjį kriminologijos festivalį su komanda ėmėmės tikėdamiesi, kad į renginį pavyks pritraukti ne tik su kriminologija gerai susipažinusius, bet ir tuos, kam mūsų veiklos ir idėjos – visiška naujiena,“ – sako festivalio sumanytojas, Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centro direktorius Algimantas Čepas. Pasak jo, faktas, jog festivalis sudomino ne tik kolegas ir studentus, bet ir vietos bendruomenę, liudija – kriminologija gali ir turi peržengti auditorijų ir konferencijų salių sienas. O platus festivalio dalyvių profesijų ir interesų diapazonas tik patvirtina, kad kriminologijos kasdienybėje ir kasdienybės kriminologijoje yra tikrai daug.

 

Pirmojo kriminologijos festivalio dėmesys buvo skiriamas nusikaltimų aukų temai. Kodėl? Kriminologo  A.Čepo įsitikinimu, dėmesio nusikaltimų aukoms vis dar skiriama per mažai, o pasmerkimo pastebima per daug. „Pripažinkim, nėra normalu, kad net įvykus itin skaudžioms nelaimėms, pavyzdžiui, vyrui nušovus žmoną, internetuose plūsta kaltinimai aukai: turbūt davedė, veikiausiai buvo už ką, dakniso žmogų. Kaltės perkėlimas nusikaltimo aukai, jos išgyvenimų nuvertinimas – pagrindiniai mitai, kuriuos per įvairius užsiėmimus ir susitikimus siekėme išanalizuoti ir dekonstruoti.“

 

Festivalio organizatoriai užsimena, kad jau aiškėja ne tik kitų metų festivalio tema, bet ir visiškai naujos idėjos kontūrai: „Iki kitų metų festivalio jau pažįstamos Šilėnų erdvės taps mistikos ir demistifikacijų parku-muziejumi Laumia. Vieta, kuri bus skirta paslaptims ir jas gliaudantiems socialiniams mokslams, pradedant, žinoma, kriminologija.”

 

Pirmąjį Centrinės ir Rytų Europos regione kriminologijos festivalį DEMISTIFY organizavo Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras ir Vilniaus pažangių studijų institutas. Festivalio idėjos palaikytojai: VU Filosofijos fakultetas, Lietuvos policija, Vidaus reikalų ministerija, Victim Support Europe.

 

 

Festivalis organizuotas vykdant Europos Komisijos JUSTICE programos finansuojamą projektą „PREVICT: pagalbos nusikaltimų aukoms plėtra“.

 

 

 

Skelbti komentarą