Pasiūlymai prevencijos modelio tobulinimui

Pasiūlymai prevencijos modelio tobulinimui

Šią savaitę įvyko jungtinis Lietuvos kriminologų asociacijos ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Kriminologijos katedros posėdis-diskusija, kurios metu buvo aptariamas Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos organizavimo Lietuvos Respublikoje sistemos tobulinimas.

 

Diskusijoje taip pat dalyvavo sistemos tobulinimo modelio rengėjai – Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos policijos atstovai, – kriminologų bendruomenei  pristatę pagrindines modelio nuostatas.

 

 

Susitikime dalyvavę mokslininkai ir ekspertai pabrėžė, jog sisteminis požiūris į nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją yra reikalingas ir savalaikis. Taip pat atkreipė dėmesį į svarbų sistemos principą – prevencijos priemonių planavimą remiantis situacijos analize ir esamų problemų identifikavimu. Ekspertai modelio kūrėjams pateikė pastabų ir rekomendacijų, į ką reikėtų atsižvelgti diegiant siūlomą modelį. Taip pat buvo akcentuota, jog saugumas turi savo kainą, todėl sistemos įgyvendinimui turės būti numatyti finansiniai, administraciniai, žmogiškieji ir kiti būtini ištekliai.

 

Asociatyvi Lianhao Qu (Unslpash) nuotr.

Skelbti komentarą