Nepilnamečių nužudymai – itin reti, o priežastys – labai individualios

Nepilnamečių nužudymai – itin reti, o priežastys – labai individualios

Kriminologai pastebi: atvejai, kai nužudo nepilnamečiai – itin reti, o priežastys turėtų būti analizuojamos ir vertinamos individualiai.

 

„Šie nužudymai dažniausiai būna susiję su kokiais nors konfliktais ir jaunatviškomis intrigomis, kur kažkas kažkur kažką ne taip pasakė, ne taip padarė, kažką paliko, įžeidė. Tada, kadangi tai yra iki galo nesubrendę žmonės, jie susikuria įvairiausius keršto planus, absoliučiai negalvodami apie padarinius – nei apie tai, kad tu atimi kitam žmogui gyvybę, kas yra negrįžtama, nei tai, kad už tai gresia griežčiausios bausmės,“ – teigia kriminologas, Vilniaus universiteto profesorius dr. Gintautas Sakalauskas.

 

Tuo tarpu kriminologas, Mykolo Romerio universiteto docentas dr. Alfredas Kiškis sunkius nepilnamečių nusikaltimus sieja ir su viešojoje erdvėje lengvai prieinama smurtinio pobūdžio informacija: „Dabar filmai vaikams yra labiau smurtinio pobūdžio ir vaikai tuos dalykus kitaip traktuoja. Jei mato, kad tas, kuris smurtavo, laimėjo, jis pasiekė savo tikslą, visi jį gerbia, vaikai nori tokie būti, perima tokį požiūrį.

 

Išsamios kriminologų įžvalgos skelbiamos naujienų portale LRT.lt.

 

 

Asociatyvi Gerhard Reus (Unsplash) nuotr.

Skelbti komentarą