Korupcijos pamokėlė

Korupcijos pamokėlė

LRT transliuojamas vaikams skirto serialas „Ir vėl Kalėdos“ stebina korupciją propaguojančiais siužeto vingiais.

 

Vienoje iš serijų Kalėdų namelyje apsilanko Kalėdinės darbo saugos departamento atstovė panelė Kontrolė. Nustačiusi pažeidimus, ji skiria nuobaudą – užkonservuoti Kalėdų namelį. Situacija nemaloni, tačiau netikėtai išsisprendžia, paaiškėjus, kad kontrolierė – neva sena Kalėdų senelio pažįstama. Prisiminusi seną pažintį, panelė atlyžta sakydama „Tebūnie tai būna mano kalėdinė dovana jums“. Nuobauda neskiriama ir istorija baigiasi draugiškai ir nuotaikingai.

 

„Kokia žinutė siunčiama vaikams? Reikia turėti tinkamų pažinčių ir atsakomybės galima bus išvengti. Tai yra korupcinio mąstymo propagavimas: galima apeiti bendras taisykles, jeigu tau tai reikalinga ir naudinga, pasinaudojant pažintimis. Be to, ir šios serijos moralas „Draugystė- visada geras pasirinkimas“. Manau, jis panaudotas ne vietoje.

 

Svarbiausia, kad šis serialas labai populiarus tarp vaikų. Istorijos pateikiamos žaisminga forma. Tokio amžiaus vaikai neturi kritinio mąstymo, jiems lengva daug ką įteigti. Taigi serialo autoriai galėtų atsakingiau rinktis siužetus,“ – pastebi kriminologė dr. Aušra Pocienė.

 

Serialas pasiekiamas čia:

 

Šventinio serialo „Ir vėl Kalėdos“ stop kadras

Skelbti komentarą