Plakatų konkursas „Rise and shine against sexual harassment“

Plakatų konkursas „Rise and shine against sexual harassment“

1 iš 12 moterų Europoje yra patyrusi ne pramoginę, o smurtinę naktinio gyvenimo pusę. Tą liudija moterų prisipažinimai apie išgyventą seksualinę prievartą, priekabiavimą ar smurtą bare arba naktiniame klube. Deja, ekspertai įsitikinę – tai tik ledkalnio viršūnė.

 

Kreiptis į teisėsaugos institucijas, viešai prabilti apie tokio pobūdžio neigiamas patirtis ar siekti, kad netinkamai besielgiantis asmuo būtų identifikuotas ir nubaustas, – vis dar labiau išimtis nei taisyklė.

 

Siekiant didinti problemos nušvietimo mastą, mažinti toleranciją ir skatinti pastebėti bei padėti, organizuojamas plakatų konkursas „Rise and shine against sexual harassment“.

 

„Kviečiame interpretuoti seksualinio priekabiavimo naktiniame miesto gyvenime temą, atkreipiant dėmesį į skirtingas jo formas – nepageidaujamo verbalinio, neverbalinio ar fizinio dėmesio apraiškas, pažeidžiančias kito asmens orumą, kuriančias bauginančią, priešišką ar žeminančią aplinką,“ – sako vienas iš konkurso organizatorių, Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centro direktorius dr. Algimantas Čepas.

 

Trys konkurso komisijos atrinkti plakatai bus pasiūlyti eksponuoti Europos šalių baruose ir naktiniuose klubuose, o adaptuotos versijos – publikuojamos internete.

 

Plakatus galima pateikti nuo 2022 m. rugsėjo 15 d. iki 2022 m. gruodžio 1 d. atsiunčiant plakatą per platformą wetransfer.com arba elektroniniu paštu nplc@nplc.lt

 

Išsamiau apie konkursą ir sąlygas:

 

Plakatų konkursas finansuojamas Europos Sąjungos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programos (2014-2020) lėšomis. Konkursas Rise and shine against sexual harassment“ yra tarptautinio projekto SHINE (Sexual Harassment in Nightlife Entertainment Spots: Mitigation and Prevention) dalis.

 

Konkursą organizuoja Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras (NPLC), Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, Mariboro universiteto (Slovėnija) Baudžiamosios justicijos ir saugumo fakultetas ir Europos forumas miestų saugumui stiprinti (EFUS).Konkurso partneriai – Vilniaus ir Liublianos (Slovėnija) miestų savivaldybės.

 

Asociatyvi Cottonbro (Pexels) nuotr.

 

 

 

 

Skelbti komentarą