Nacionalinė kriminologų konferencija

Nacionalinė kriminologų konferencija

Bausmė – tarsi atseikėta skausmo porcija, kurią visuomenė bendru sutarimu serviruoja taisyklių pažeidėjui. Per daugiau nei tris Nepriklausomybės dešimtmečius vis dar koreguojame, reformuojame ir pertvarkome baudimo kultūrą, siekdami atrasti efektyvius pamatuoto baudimo mechanizmus.

 

„Baudimas ir bausmės – sudėtingas, su skausmu susijęs klausimas. Skausmu, kurį patiria nusikaltimų aukos, ir skausmu, kurį mes sukeliame pažeidėjui. Tačiau, koks ir kiek skausmo yra pateisinama – visada yra dilema. Viena vertus, privalome matyti aukas, kurios turi būti išgirstos ir laukia teisingumo, antra vertus, turime stebėti, kad baudžiamas asmuo nebūtų sugniuždytas ir rastų kelią bei jėgų sugrįžti į visuomenę. Atsakymą, tikiu, rastume atsakydami į klausimą, ko siekiame savo bausmių politika: atpildo, keršto ar susitaikymo ir teisingumo atstatymo,“ – šių metų nacionalinės kriminologų konferencijos „Baudimo labirintuose: poreikiai, paieškos, sprendimai“ problematiką apibrėžia Lietuvos kriminologų asociacijos vadovė dr. Aušra Pocienė.

 

Konferencijoje pranešimus skaitys ir įžvalgomis dalinsis ne tik baudimo ypatumus analizuojantys mokslininkai ir kasdienybėje iššūkius sprendžiantys praktikai, bet ir baudžiamosios politikos formuotojai, visuomeninės organizacijos.

 

KONFERENCIJOS PROGRAMA

 

Konferencija „Baudimo labirintuose: poreikiai, paieškos, sprendimai“ vyks kovo 31 d. (penktadienį) Vilniaus universiteto Spaustuvės auditorijoje (Šv. Jono g. 4) ir Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9, II aukštas, 201 auditorija). Išsami nuoroda, kaip pasiekti Spaustuvės auditoriją – ČIA.

 

Registruotis kviečiame iki kovo 17 d. užpildant šią formą:

 

Renginys yra nemokamas, tačiau registracija – būtina.  

 

Konferencijos organizatoriai – Lietuvos kriminologų asociacija ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas.

 

 

Asociatyvi Jack Hunter (Unsplash) nuotr.

Skelbti komentarą